27 دی 1396
هدایت صحیح و بخش بندی

هدایت صحیح و بخش بندی

طبقه بندی ها و هدایت صحیح کاربران، از مهمترین عامل های تاثیر گذاری در رتبه بندی گوگل می باشد.


هدایت صحیح و بخش بندی مناسب محتویات سایت:

 

طبقه بندی ها و هدایت صحیح کاربران، از مهمترین عامل های تاثیر گذاری در رتبه بندی گوگل می باشد. فهرست بندی صحیح مطالب، به جستجوی سریع تر موضوع مورد نظر کاربران و موتور های جستجو کمک بسزایی می نماید.

 

موتور های جستجوگر گوگل با بررسی کلی و فهرست بندی صفحات سایت، دید کلی راجع به صفحات وب سایت شما بدست آورده و سپس با هدایت صحیح آنها، به صفحات مورد نظر دست می یابد.

از آنجایی که در هر سایت، صفحه ای بعنوان صفحه اصلی سایت در نظر گرفته می شود و کاربران با وارد نموده آدرس سایت، به صفحه اصلی هدایت می شوند، لذا می بایست در صفحه اصلی بخش بندی های محتلفی صورت گیرد که کاربران براساس نیاز خود به صفحات مورد نظر هدایت شوند.

 

در صورتی که در سایت، از محصولاتی استفاده شده است که مرتبط به هم بوده و وجه اشتراک دارند، می بایست حتما از ساختار ایجاد بخش بندی و زیر شاخه ها استفاده نمایید. بطور مثال تمامی پلان های مربوط به سرور اختصاصی ایران، در بخش بندی به شکل "تاژان وب --> سرور مجازی/اختصاص --> سرور اختصاصی ایران"، طبقه بندی شده اند.

 

همچنین توصیه می شود، مسیر فایلها را بالای صفحه مربوط قرار دهید که کاربران براحتی بتوانند به بخش های قبلی و یا بخش اصلی نیز دسترسی داشته باشند.

حتما مشخص نمایید که در صورتی که کاربران در نوار آدرس بخشی از لینک مربوطه را حذف نمودند، صفحه مربوطه به کدام بخش هدایت شود. بدین معنا که بهتر است طوری تنظیم گردد که کاربر با حذف عبارات قسمتهای انتهایی URLها به بخش بندی های بالاتر هدایت شوند.

در سایت خود دو نقشه سایت (Sitemaps) مختلف یکی جهت کاران و دیگری جهت موتور های جستجو ایجاد نمایید. در صورتیکه کاربران درجستجوی صفحه خاصی باشند که براحتی نتوانند آن را بیابند، به نقشه سایت مراجعه می نمایند. همچنین با ایجاد نفشه سایت، موتور های جستجو نیز براحتی از محتویات سایت شما اطلاع می یابند.

 

استفاده از فایل XML Sitemap) XML با حروف بزرگ)، باعث می شود گوگل براحتی صفحه مورد نظر را در میان فایلهای شما پیدا کند. همچنین ممکن است به تشخیص URL اصلی سایت از بین URL های متفاوت، کمک نماید.

ورود به متاکار