27 دی 1396
استفاده از متون علمی و پر معنا

استفاده از متون علمی و پر معنا

ایجاد محتویات پرمعنا و دارای بار علمی بیشتر از مهمترین عامل تأثیر گذار روی موتورهای جستجو می باشد


استفاده از متون علمی و پرمعنا و سرویس های اجتماعی:

 

ایجاد محتویات پرمعنا و دارای بار علمی بیشتر از مهمترین عامل تأثیر گذار روی موتورهای جستجو می باشد. همچنین استفاده از ساختار بلاگ ها (blog)، سرویس های اجتماعی، ایمیل ها و ساختارهای تالارهای گفتگو (forum)، از مهمترین عاملان تأثیرگذار در جذب کاربران ودر نتیجه بالا رفتن رتبه در SEO/سئو می باشند.

در ایجاد متون، می بایست تفاوت بین سطوح فنی کاربران را نسبت به مطلب مندرج، درنظر داشت. کاربرانی که نسبت به مطالب مورد نظر اطلاعات فنی بالاتر و کاملتری دارند، از واژگان متفاوتی نسبت به کاربران جدید استفاده می کنند.

بطور مثال طراحان وب سایت ممکن است از واژگانی چون دامین جانشین (alias domain)، فوروارد (forwarding)، ویا ریدارکت (redirect)، استفاده نمایند در حالی که کاربران عادی از عباراتی نظیر "لینک دادن دو سایت به همدیگر" استفاده کنند.

لذا هنگام نگارش متون صفحات سایت، می بایست تفاوت دیدگاه های مشتریان را در نظر گرفته و متون متناسب با سطوح علمی گروههای متفاوت را در مطالب سایت بگنجانید.

توجه نمایید که از مخفی کردن متون از کاربران، بطوری که جهت بالارفتن رتبه بندی و تنها قابل رؤیت جهت موتورهای جستجو باشند، اکیدا اجتناب نمایید. بطور مثال: استفاده از متون همرنگ صفحه زمینه،مخفی ساختن متون زیر تصاویر،استفاده از کدهای CSS جهت مخفی سازی متون،ایجاد متون با سایز 0 و.....

در رابطه با محتویات سایت، جهت بهینه سازی نتایج جستجو سئو به نکات زیر توجه نمایید:

اجتناب از ایجاد متون بهم ریخته و شامل غلط های گرامری و املایی

اجتناب از ایجاد متون درقالب عکس ها طوری که موتورهای جستجو نتوانند محتویات را خوانده و یا امکان کپی متن برای کاربران فراهم نباشد.

ایجاد پاراگراف های مرتبط و سازماندهی مطالب مرتبط

پرهیز از نگارش متون با عنواین غیر مرتبط و بخش بندی صحیح مطالب

اجتناب از کپی کردن مطالب از مراجع دیگر

اجتناب از تکرار مطالب در صفحات مختلف سایت

اجتناب از بکاربردن عباراتی که صرفا جهت موتورهای جستجو بکاررفته و باعث نارضایتی کاربران می گردد.

ورود به متاکار