27 دی 1396
بهینه سازی تصاویر سایت

بهینه سازی تصاویر سایت

تصاویر نقش مهمی در سایت ایفا میکنند و مصداق بارز محتوای صفحه می باشند.


بهینه سازی تصاویر سایت :

تصاویر نقش مهمی در سایت ایفا میکنند و مصداق بارز محتوای صفحه می باشند. هر تصویر نام منحصربه فرد داشته و از (attribute) صفت "alt"، استفاده میکند.

استفاده از صفت alt، باعث میشود زمانی که تصویربه هردلیل نمایش داده نشود، متن مربوطه جایگزین گردد.

همچنین هنگامی که عکس مربوطه به لینک خاصی اشاره می کند، استفاده از صفت alt، نقش متون Anchor را برای عکس ها ایفا نموده و باعث می گردد گه موتور جستجوی گوگل براحتی عکس را آنالیز نماید.

 

همچنین استفاده از پسوند های متداول نظیر JPEG،GIF،PNG و BMP برای عکس ها توصیه می گردد. تمامی عکس ها می بایست همیشه در یک فایل مجزا با نام مشخص قرار گیرند. بطور مثال tajanweb.com/images

در رابطه با تصاویر، جهت بهینه سازی نتایج جستجو SEO/سئو به نکات زیر توجه نمایید:

استفاده از اسامی مرتبط و با مفهوم برای نامگذاری و نیز صفت alt عکس ها

اجتناب از بکاربردن اسامی پیش فرض نظیر image1 و یا pic1

پرهیز از کپی کردن متون بجای صفت alt

ایجاد نقشه سایت (Sitemap) جداگانه برای عکس ها

چگونه عکس مناسب پیدا کنیم؟

خب، اما چگونه یک عکس مناسب با مقاله خود پیدا کنیم؟ واقعیت این است که بیشتر سایت‌ها و شرکت‌های موجود وجود عکاس و گرافیست در بخش تولید محتوای خود امری غیرضروری می‌دانند، البته ما امیدواریم که کسب‌و‌کارها به اهمیت وجود این افراد برای تولید محتوای حرفه‌ای پی ببرند. هرچند باید گفت که مهم‌ترین دلیل شکل‌گیری چنین طرز فکری کم بودن بودجه بخش محتوای شرکت‌هاست که باعث شده بخش محتوا توان کافی برای پرداخت دستمزد یک عکاس یا طراح را نداشته باشد.

 

از سوی دیگر، ممکن است به دلایل خاصی امکان عکس‌برداری از برخی موضوعات وجود نداشته باشد. در این شرایط شما می‌توانید با جستجوی تصاویر در گوگل، تصاویر مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید. برخی از تصاویر موجود، به صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفته شده‌اند. وب‌سایت‌هایی نظیر Flickr یا freeimages در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند. در ایران نیز وب‌سایت‌هایی نظیر رنگی‌تر منابع خوبی برای خرید و سفارش عکس در زمینه‌های مختلف مانند آشپزی، گردشگری و مناسب‌های ملی مذهبی هستند. همچنین، سایت‌هایی مانند Freepik وجود دارند که وکتورهای رایگانی را در اختیارتان قرار می‌دهند. مطمئناً با استفاده از این وب‌سایت‌ها می‌توانید تصاویری که با موضوع محتوای شما در ارتباطند را پیدا کنید.

ورود به متاکار