27 دی 1396
استفاده از تگ های سرصفحه (Heading Tag):

استفاده از تگ های سرصفحه (Heading Tag):

با ایجاد ساختار سلسله مراتبی و دسته بندی عناوین، کاربران به راحتی به بخش مورد نظر رجوع کرده و از ایجاد متون پراکنده جلوگیری می شود


 
استفاده از تگ های سرصفحه (Heading Tag):
توجه نمایید که تگ سرصفحه/عنوان اطلاعات کلی راجع به ساختار صفحه به کاربران داده و آن را با تگ <Head> و یا Header در HTML اشتباه نگیرید.
با ایجاد ساختار سلسله مراتبی و دسته بندی عناوین، کاربران به راحتی به بخش مورد نظر رجوع کرده و از ایجاد متون پراکنده جلوگیری می شود. در واقع با فهرست بندی مطالب، عناوین منظم تر شده و جستجوی عبارات مورد نظر توسط موتور های جستجو و نیز کاربران ساده تر میگردد.

تگ سرصفحه در 6 سایز متخلف بوده و از <h1> مهمترین آنها شروع شده و آخرین آنها <h6> می باشد. براساس اهمیت این تگ ها، سایز متن تغییر نموده و به این ترتیب امکان سلسله مراتبی از بخش ها و زیر شاخه ها فراهم میگردد.
در واقع هر مطلبی که بر روی سایت خود منتشر می کنید، دارای یک عنوان (Title) اصلی است که همان تگ H1 یا هدینگ اصلی آن صفحه از سایت شماست. در صورتی که قالب وب سایت شما صحیح کدنویسی شده باشد، عنوان مطلب توسط خود قالب سایت در تگ H1 قرار می گیرد و نیازی به انجام آن به صورت دستی نیست.
در رابطه با تگ سرصفحه، جهت بهینه سازی نتایج جستجو سئو به نکات زیر توجه نمایید:

اجتناب از بکاربردن عبارات نامربوط
اجتناب از بکار بردن همزمان تگ سرصفحه با تگ های با اولویت بالاتر نظیر <em> و <srtong>
پرهیز از بکاربردن سایزهای مختلف تگ سرصفحه پشت سر هم بصورت سلسله وار
پرهیز از استفاده افراطی از تگ سرصفحه و گنگ شدن متن
پرهیز از استفاده از تگ سرصفحه برای کل متون صفحه

ورود به متاکار